واحد فروش: 5671881956718630 (021)

انواع لیبل و برچسب

رمزینه نگار سپهر با یک دهه تجربه در زمینه تولید انواع لیبل و برچسب پشت چسب دار ، پذیرای انواع سفارشات تولید لیبل در سایزهای استاندارد و رایج و همچنین سایزهای سفارشی در تیراژ انبوه می‌باشد.

انواع لیبل و برچسب هایی که رمزینه نگار نسبت به تولید آنها اقدام می‌نماید شامل: لیبل های کاغذی ، PVC (صدفی)، حرارتی (شامل لیبل آزمایشگاهی یا جداشونده و لیبل ترازو) ، متال ، پشت متال ، ترنسپرنت (شفاف یا شیشه ای) ، اموال ، امنیتی و لیبل اصالت سازمان غذا و دارو بوده که هر کدام از لیبل ها با توجه به ساختار مواد اولیه بکار رفته، نوع و مقدار چسب و سایر موارد فنی، جهت استفاده در صنایع مختلف نظیر پزشکی، آرایشی-بهداشتی، مواد غذایی، خودروسازی، لوازم خانگی، پوشاک، حمل‌و‌نقل، مراکز خدمات ایمنی، صنایع گاز و پتروشیمی، کارگاه ها و کارخانه ها، انبارها، دفاتر اداری و… مناسب هستند.

اگر درباره انواع لیبل و برچسب (جنس و مواد اولیه هر لیبل، نوع چسب، سایز، کاربرد و…) نیاز به هر گونه مشاوره و راهنمایی دارید، کارشناسان ما در واحد فروش رمزینه نگار ، آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند. همین طور می‌توانید بوسیله این فرم سؤالات خود را با ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما، در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

blank-roll-min
لیبل و برچسب

لیبل ها بطور کلی از سه بخش تشکیل می‌شوند :
رویه برچسب : ضخامت رویه لیبل کاغذی معمولاً بین ۶۰ تا ۸۰ میکرون میباشد. هر چه ضخامت کمتر باشد، لیبل انعطاف پذیرتر خواهد بود .
زیره برچسب : ضخامت زیره لیبل هم معمولاً بین ۶۰ تا ۷۰ میکرون میباشد که نوع مرغوب آن نرم، و انعطاف بیشتری دارد .
چسب : دو نوع چسب و با روش های متفاوت برای تولید لیبل استفاده می‌شود :
چسب هاتملت و چسب آکرونال؛
معمولاً برای پوشش در هر متر مربع ۳۰ تا ۳۵ گرم چسب استفاده میشود. اگر پوشش زیاد باشد هنگام دایکات لیبل، این چسب‌ها بر اثر فشار از کناره‌های لیبل بیرون می‌زند. و اگر کمتر از این مقدار باشد لیبل چسبندگی مناسبی نخواهد داشت.

انواع لیبل و برچسب و موارد مصرف آنها

در ادامه جهت آشنایی و شناخت بهتر لیبل ها، نگاهی به انواع لیبل و برچسب و کاربرد هر کدام خواهیم داشت:

برچسب کاغذی (Paper Label) :

لیبل های کاغذی انواع مختلفی از قبیل (گلاسه ، نیمه گلاسه ، مات) دارند. اما بهترین نوع آن برای دستگاه های چاپگر، لیبل نوع نیمه گلاسه یا آرت می‌باشد. زیرا در این نوع لیبل و برچسب ، ریبون چاپ‌پذیری مناسبی خواهد داشت.

لیبل های کاغذی را قبل از برش میتوان به رنگ های دلخواه چاپ نمود و رنگ زمینه دلخواه برای لیبل ایجاد نمود. به این عمل چاپ تمپلات می‌گویند.

لیبل کاغذی با قیمت مناسب و در دسترس با ابعاد متنوع در تمامی صنایع کاربرد دارد. از جمله صنعت نساجی، لوازم‌التحریر، پوشاک، بسته‌بندی مواد غذایی، فروشگاه‌ها، دفاتر پیشخوان دولت، پخش و توزیع کالا، انبارداری و…

جهت مشاهده و خرید انواع لیبل و برچسب کاغذی کلیک نمایید.

برچسب صدفی (PVC) :

برچسب های‌ PVC حالت پلاستیکی داشته و تا ۸۰ درجه سانتیگراد حرارت را تحمل می‌کنند و دارای مقاومت از نظر کشیدگی میباشند. اینگونه لیبل ها در مقابل عوامل محیطی از قبیل باد و باران و گرمای آفتاب مقاوم هستند. در بخش‌های لوازم خودرو و لوازم خانگی و داروسازی استفاده زیادی دارند و دارای انواع مات و براق میباشد.

جهت مشاهده و خرید انواع لیبل و برچسب صدفی کلیک نمایید.

برچسب متال (Silver PET Label) :

اینگونه برچسب‌ها از نوعی آلیاژ فلز ساخته شده است. مقاوت زیادی از نظر کشیدگی دارند.  در دمای بین ۴۰-درجه سانتیگراد تا ۲۲۰+درجه سانتیگراد تمام خواص خود از جمله چسبندگی را حفظ میکنند. در صورتیکه برای چاپ از ریبون خاص خود استفاده شود کیفیت چاپ روی آن عالی خواهد شد. لیبل های متال در مقابل حرارت و شوینده های قوی مقاوم و ضد خش می‌باشند.

بیشترین مصرف این لیبل‌ها در بخش لوازم خانگی و در بخش تولید لوازم خودرو و الکترو موتورها میباشد. که در حقیقت همان شناسه محصولاتشان میباشد. برچسبهای متال دارای رنگ نقره ای میباشند و برای چاپ بر روی آنها باید از ریبون رزین استفاده کرد.

جهت مشاهده و خرید انواع لیبل و برچسب متال کلیک نمایید.

برچسب پشت متال (Back-Metal) :

برچسب‌های پشت متال بسیار پرچسب بوده و برای موارد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها را برای چسباندن در سطوح روغنی (جاهایی که آغشته به روغن یا چربی می‌شوند)، سطوح خشن، ناهموار، لاستیکی و قطعات و ماشین آلات صنعتی به کار می‌گیرند. بهترین برند این نوع لیبل، Fasson شرکت Avery Dennison آمریکا است.

جهت مشاهده و خرید انواع لیبل و برچسب پشت متال کلیک نمایید.

برچسب شفاف یا شیشه ای (Transparent) :

اینگونه برچسب‌ها بیشترین مصرف را در بخش خودرو دارند و اصولاً روی شیشه خودرو استفاده می‌شوند. البته در شرکت‌های ساخت شیشه و یا روی کارت ضمانت محصولات الکترونیکی هم استفاده دارد. این برچسب‌ها بی‌رنگ بوده و از هر دو طرف، نوشته‌های روی آن مشخص می‌باشد.

برچسب گچی یا خردشونده (Security) :

این گونه برچسب‌ها در بحث‌های امنیتی و گارانتی محصولات استفاده می‌شوند. و معروف به برچسب گچی یا خردشونده هستند. بعد از چسباندن به روی محصول به هیچ طریقی قابل جدا کردن نیستند و در صورت سعی به جدا کردن، خرد می‌‌شوند. از برچسب گچی بیشتر برای گارانتی محصولات الکترونیکی استفاده می‌شود. همچنین می‌توان بجای برچسب اموال هم از آنها استفاده کرد.

برچسب اموال (Asset) :

همانطور که از نامشان پیداست برای اموال سازمان و شرکت‌های بزرگ استفاده می‌شود. همچنین همان بحث امنیتی برچسب‌های سکوریتی را دارا می‌باشد ولی از نظر نوع جنس بسیار ضخیم‌تر از دیگر لیبل‌ها هستند.

جهت مشاهده و خرید انواع لیبل و برچسب اموال کلیک نمایید.

برچسب VOID :

اینگونه برچسب‌ها نیز در بحث گارانتی استفاده دارند. از نظر کشیدگی مقاومت بالا و حرارتی تا ۸۰ درجه سانتیگراد را تحمل می‌کنند. در دو نوع شطرنجی و نقره ای میباشد.

• نقره ای: این نوع برچسب‌ها وقتی به محصول چسبانده می‌شوند، زمان جدا شدن، کلمه VOID بصورت انگلیسی روی محصول باقی می‌ماند و لیبل غیر قابل استفاده مجدد میگردد.

• شطرنجی: این نوع برچسب هنگامی که به محصول چسبانده می‌شود، زمان جدا شدن، لیبل به صورت شطرنجی جدا می‌شود. قسمتی از لیبل روی محصول باقی می‌ماند و برچسب غیر قابل استفاده‌ی مجدد می‌گردد.

برچسب حرارتی (Direct Thermal) :

اینگونه برچسب‌ها بصورت حرارتی بوده و نیازی به ریبون برای چاپ ندارند. بیشتر در بخش‌های پوشاک، فروشگاه‌ها، صنایع غذایی، آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها بکار می‌روند.

جهت مشاهده و خرید انواع لیبل و برچسب حرارتی کلیک نمایید.

برچسب و تگ لیبل (امنیتی) :

این برچسب‌ها دارای مدار مغناطیسی است. از این برچسب در فروشگاه و انبارها برای جلوگیری از سرقت و بیرون بردن غیرمجاز کالا استفاده می‌شوند. البته این امر منوط به نصب سیستم‌های دزدگیر جلوی درب خروجی انبار یا فروشکاه می‌باشد.

برچسب تایوک (Tyvek) :

بیشتر در صنایع خودروسازی، پوشاک و نساجی استفاده می‌شود و از الیاف پارچه بصورت فشرده ساخته شده است. یکی از استفاده‌های مهم آن بر روی درخت سیم است. به‌این صورت که دو سر آن را به هم چسبانده و به هیچ وجه از هم جدا نمی‌شود.

لیبل پارچه ای (Fabric Label) :

این لیبل ها از جنس پلی استر بوده و در بخش پوشاک مصرف می‌شوند. بدون چسب هستند و مقاوم در برابر رطوبت، شستشو و مواد شوینده می‌باشند.

فرم مشاوره و سفارش اولیه تولید لیبل
جهت درخواست مشاوره و راهنمایی، یا ثبت اولیه سفارش، فرم زیر را تکمیل نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
نوع لیبل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
سایز لیبل مورد نظر خود را در بصورت "عرض×ارتفاع" یا بالعکس وارد نمایید.
تعداد ردیف لیبل‌ها با توجه به عرض لیبل، متغیر بوده و عموماً تک ردیف تا پنج ردیف می‌باشد.
تعداد لیبل درخواستی بر حسب تعداد لیبل یا رول

طراحی و چاپ لیبل

رمزینه نگار، علاوه بر تولید انواع لیبل پشت چسب دار، پذیرای انواع سفارشات طراحی و چاپ لیبل متناسب با کسب و کارهای گوناگون نیز می‌باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه کلیک نمایید:
خدمات چاپ رمزینه نگار
اسکرول به بالا