واحد فروش: 44357169- 44363468(021)

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فیش پرینتر

 

فیش پرینتر (پرینتر حرارتی)

فیش پرینتر یا پرینتر حرارتی که با عنوان فیش زن یا چاپگر صدور فیش، رسید و قبض حرارتی نیز از آن یاد می‌شود. از فیش پرینتر ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، رستوران‌ها، فست‌فودها، دستگاه‌های نوبت‌دهی و… استفاده می‌شود. همچنین چاپی که در رسیدهای بانکی و دستگاه‌های کارتخوان (POS) استفاده می‌شود نیز از نوع چاپ حرارتی به وسیله این نوع چاپگرها است. از سوی دیگر نوع پرتابل آن که با نام موبایل پرینتر از آن یاد میشود برای چاپ فاکتور و رسید بدون محدودیت مکانی به کار می رود.

فیش پرینترها یا پرینترهای حرارتی دستگاه‌هایی هستند که توسط سیستم انتقال حرارت مستقیم (با استفاده از هد دستگاه و بدون استفاده از هیچ گونه ریبون و کارتریج)، حرارت را به روی لیبل و یا کاغذ حرارتی چاپ می‌گیرند.

این دستگاه‌ها معمولاً مجهز به یک تیغه برش خودکار پس از چاپ هم می‌باشند که برش را بصورت اتوماتیک انجام می‌دهد. معمولاً این چاپگر ها با عرض چاپ ۵۷ و ۸۰ میلیمتر به بازار ارائه می‌شوند.

انواع فیش پرینترها

فیش پرینترها به طور کلی به دو گروه فیش پرینترهای معمولی (رومیزی) و فیش پرینترهای قابل حمل تقسیم می‌شوند.

1- فیش پرینتر رومیزی

در مصارف مختلف از چاپ قبض سفارش گرفته تا فاکتور خرید به کار می‌روند. این پرینترها در سرعت‌ و وضوح گوناگونی طراحی می‌شوند. از این نوع پرینترها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، رستوران‌ها، فست‌فودها، دستگاه‌های نوبت‌دهی و… استفاده می‌شود.

امکان ارتباط دستگاه با صندوق فروشگاهی وجود دارد که میتوان توسط تنظیمات، دستور باز شدن صندوق پول قبل یا بعد از چاپ فاکتور را برای چاپگر تنظیم نمود. این چاپگرها با تمامی سیستم عامل های موجود در بازار سازگار می‌باشند و نصب و راه‌اندازی آن‌ها آسان است.

 

 

2- فیش پرینتر قابل حمل

که با نام فیش زن ، موبایل پرینتر ، همچنین فیش پرینتر کمری و چاپگر صدور قبض همراه نیز شناخته می‌شود. دارای شبکه های ارتباطی بلوتوث، NFC و WiFi و درگاه ارتباطی USB هستند و بوسیله گوشی‌های هوشمند با سیستم‌عامل اندروید، iOS و ویندوزفون می‌توان دستور و فایل چاپ را به آن‌ها ارسال کرد. این دستگاه‌ها برای مأمورین ادارات پست، آب، گاز و برق و در هر شرایطی که نیاز به چاپ فوری و آسان و در دسترس، در همه مکان‌ها دارای اهمیت باشد، بسیار کاربردی هستند.

 

 

پیمایش به بالا